Koolitusmatkad


Kellele?

Ettevõte või organisatsioon, kes otsib vajaduspõhiselt disainitud meeskonnakoolitust.

Oleme meeskonnaga olukorras, kus: 

 • meie organisatsioonis on käsil mitmed muutused (struktuuris/ tegevuses/ tööjõus) ja sellega kaasnevad väljakutsed, mis tekitavad pingelisi olukordi; 
 • tunneme, et oleks tarvis usaldus luua või taastada ning kasvada ühiseks meeskonnaks; 
 • oleks hea arendada töötajate enesejuhtimise ja stressiga toimetuleku oskuseid. 

Koolitusmatk ei ole spordiüritus ega ellujäämiskursus. Tegu on jõukohase koolitusega kõigile inimestele, kes on võimelised looduses liikuma ega eelda erivarustust. Arvestame meeskonnast tulenevate vajadustega, mille selgitame välja eelkohtumisel ning teavitame aegsasti, kuidas ilmale vastavalt riietuda.

Miks just looduses?

Mina olen Liis, olen akrediteeritud coach ja koolitaja ning kutseline loodusgiid. 

Tahan sinu meeskonna viia loodusesse, sest nii saate:

 • maha võtta argistest muredest tekkinud pinged ja keskenduda oma meeskonnale;
 • tulevikku vaatamist ja tööd väljakutsetega on kergem teha väljudes kontoriseinte vahelt ja online ruumidest.
 • loodus inspireerib ja ühine kogemus kasvatab teie tiimitunnet;
 • luban, et teil on lõbus!

Loodusel on suurepärane mõju nii keskendumisvõimele kui uue perspektiivi leidmisele. Loodus aitab meil fookust seada, keskenduda, ja parandab lühiajalist mälu (Jonides, 2008). Lisaks on tõestatud, et inimesed, kes veedavad aega looduses, on intuitiivsema mõtlemisega, energilisemad ja teadlikult tähelepanelikumad (Ackerman, 2020).

Kuidas?

Oluline on teada:

 • mis on teie meeskonna väljakutsed ja teile aktuaalsed teemad; 
 • palju on teil aega;
 • mis piirkond pakub teile huvi ja
 • milline on mõnus ja jõukohane distants kogu meeskonnale.

Kõik selle selgitame välja video-kõnes!

Variandid: 

 • 4- 6 h koolitusmatk 
 • 8 h koolitusmatk
 • 2-päevane koolitusmatk ööbimisega

Pakume koolitusmatkasid erinevates piirkondades üle Eesti. Näiteks Põhja-Eesti gruppidele oleme teinud koolitusmatkasid Paljassaarel, Paldiski matkarajal, Valgejärve õpperajal, Aegnal. Kesk- ja Lõuna-Eesti gruppidele Soomaal, Teringis ja Meenikunnos. Saaremaal enamasti Lääne-Saaremaal. 

Distantsid on olnud 6-15 km vastavalt grupi valmisolekule ja programmi sisule. 

Teid loodusesse viies on mulle oluline, et te tunneksite end füüsiliselt hästi. Olen Vabatahtlikus Reservpäästerühmas ja ennetus ning ohutus on mulle olulised iga programmi planeerimisel. Grupid on toonud välja, et tunnevad end minuga seigeldes turvaliselt. 

Teiseks on mulle oluline, et teil oleks äge päev koos oma meeskonnaga! Olen rõõmsameelne ja lahendustele orienteeritud. Pean oluliseks usaldust meeskonnas. Kui meil on emotsionaalselt turvaline, siis on meil ka kergem uusi asju katsetada ja toime tulla keerulistes olukordades. Olen teie elamuse disainer koostöös teiega ja teen enda poolt kõik, et te saaksite olla sellel päeval aus iseenda ja teiste vastu ning julgustan teid enda vajadusi kommunikeerima.

 
 1. Lepime kokku aja video-kõneks ja räägime läbi, mis on teie meeskonna vajadused (teemad, distants, toitlustus jne).
 2. Esitame teile hinnapakkumise lähtuvalt grupi suurusest ja koolitusmatka kestusest, sh sisukirjeldus jne.  
 3. Saadame nädal enne koolitusmatka meeskonnale kirja eelinfoga.
 4. Kohtume rabas või metsas!

Klientide tagasiside

Päästeameti kriisiosakonna töötajad käisid SigniCha koolitusmatkal meeskonna koostööd tugevdamas ja uusi kriisitiimi liikmeid meeskonda integreerimas. Jäime koolitusmatkaga väga rahule. Eriti oli minu jaoks oluline eeltöö, koolitaja oskus ja tahe kuulata, ennast kurssi viia ja koolitusmatk välja töötada just meie vajadustele ning soovidele lähtuvalt. Terve päev mõõdukalt tugevat vihma ei lasknud osalejad kõigutada, sest koolituse läbiviijad olid positiivsed ning hoidsid motivatsiooni kõrgel kogu päeva vältel. Meeskonnatöö arendamiseks soovitame koolitusmatkasid kindlasti.
Sälli Hinrikus
Päästeameti kriisiosakond
Vahel on nii, et oma igapäevategevustes kaob siht käest ära ja on tunne, et kustutad ainult tulekahjusid. Siis on õige aeg teha paus ja kogu tiimiga öelda, et ah, minge metsa, teeme teisiti! Aitäh, Liis, et viisid meid sügisekarguses pimedasse rappa, et leida selgust ja sihti! Esimese päeva rännak ja sellesse põimitud ülesanded andsid hea sisendi hommikustesse aruteludesse ja tulevikuplaanide kaardistamisse. Usun, et pikem aeg tiimiga tavakeskkonnast eemal võib luua imelisi märkamisi ja koostöökohti, samuti julgust ühtse eesmärgi nimel edasi minna, sest usaldus on saavutatud ka inimlikul tasandil.
Eva Ürpus
Precious Plastic Tartu